Casablanca, Kazablanka

Casablanca, Kazablanka türkçe dublaj full izle

filmin imdb puanı:

8.70

türleri:

Dram, Aşk ve Savaş

yönetmeni:

Michael Curtiz

oyuncuları:

Humphrey Bogart, Ingrid Bergman ve Paul Henreid

eklenme tarihi:

2013-02-27

izlenme sayısı:

6689

filmin resmi sitesi:

filmin sayfası

İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZÇek direniş örgütünün lideri Victor Lazlow, Alman konsantrasyon kampından kaçarak Casablanca'ya gelir. Amacı Lizbon'a, oradan da ABD'ye iltica etmektir. Fakat bütün umutları, şans eseri Casablanca'nın en meşhur gece kulübünün sahibi olan Rick'e bağlanmıştır. Rick, kaçış için gerekli olan pasaportlara sahip tek kişidir. Öte yandan Rick'in, Victor'un yakalanması ya da ölmesi için önemli bir nedeni vardır. Victor'un karısı Ilsa, Rick'in bir zamanlar kendisini terk ettiğine inandığı ve kalbinin derinliklerine gömdüğü büyük aşkıdır.

"Everybody Comes to Rick's" adlı oyundan uyarlanan film, Nazi işgalinden kaçıp Casablanca'da toplanan mültecilerin dramını anlatıyor. Japonlar'ın Pearl Harbour'a saldırmasından bir gün sonra Warner Bros, oyunun film haklarını 20 bin dolara satın almıştı. Çünkü öykü, Amerika'nın da savaşa girmesiyle güncellik kazanmıştı. İlk gösterimi Casablanca'da yapılan filmin 'As Time Goes By' adlı şarkısı ve "Play it, Sam" repliği yıllar boyunca unutulmadı.

0
/ 0 oy
Yorumlar
Facebook Yorumları

Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorumu siz ekleyin!
Yorumlar
Facebook Yorumları
INVERSE_AJAX_SERIELIST
Ana Sayfa (SiteMap) | Film (FilmMap) | Anime (AnimeMap) | Manga (MangaMap) | İletişim | Copyright 2011 © Anime Film İzle.
Sitemizde bulunan film, anime, ve resimler; youtube.com, vk.com, mail.ru, vb. çeşitli paylaşım ortamlarında depolanmakta ve bu sağlayıcılar aracılığıyla kullanıcılarımıza ulaştırılmaktadır. Sunucumuzda hiçbir video bulunmamaktadır. İçeriklerle ilgili hak sahibi olan kurumlar sitemizden hak sahibi oldukları içeriklerin kaldırılmasını talep edebilirler. Bunun için iletişim kısmından bizimle irtibata geçmeleri yeterli olacaktır.